Wiadomości Polonia Christiana 24:

Aktualności

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

18 stycznia 2015  spotkaliśmy się na corocznym spotkaniu opłatkowym. Tym razem w gościnnym, jak zwykle, domu Ogrodu Biblijnego państwa Marysi i Stanisława Gładysiak. Spotkanie poprzedziła Msza św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Floriana w Wirach, którą celebrował towarzyszący nam jak co roku ks. prof. Bogdan Poniży. Kościół jest zabytkowy, istniał już prawdopodobnie w XIII w.  Wnętrze jest wspaniałe, równie jak szopka, którą podziwialiśmy. Nasi gospodarze udzielili nam swojej staropolskiej gościny, za którą serdecznie dziękujemy. Więcej o Ogrodzie Biblijnym można dowiedzieć się na stronie internetowej: http://ogrodekologiczny.com.pl/kontakt.html . Oby promieniujące z naszych serc i kominka Gospodarzy ciepło nieustannie nam towarzyszyło, także podczas najbliższych rekolekcji 25, 26 i 27 września w Pniewach, o których przypominam dla zarezerwowania sobie terminu.

 

Zdjęcia ze spotkania w galerii naszej strony internetowej.

 

Adam Mazurek

 

Boże Narodzenie 2014

 

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia życzy wszystkim P. T. Profesorom, Wykładowcom, Pracownikom Wydziału oraz Koleżankom i Kolegom Absolwentom w imieniu Zarządu Stowarzyszenia życzy Adam Mazurek

 

24 grudnia 2014

 


 

 

 

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Mam przyjemność przedstawić kapłana, który poprowadzi nasze rekolekcje w dniach 25, 26 i 27 września 2015 u Sióstr Urszulanek w Pniewach:

Ks. dr Jan Słowiński po studiach w seminarium w Poznaniu i Rzymie, przyjął w roku 2002 święcenia prezbiteriatu. W 2007 roku decyzją Wielkiego Mistrza oraz Rady Suwerennej został mianowany Kapelanem Magistralnym (od 2010 Kapelanem Konwentualnym ad honorem) i członkiem Zakonu Kawalerów Maltańskich. Od roku 2010 jest Kapelanem Delegatury Wielkopolskiej Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

Ks. Jan posiada tytuł doktora prawa kanonicznego, obecnie jest w trakcie przygotowywania rozprawy habilitacyjnej. Na Wydziale Teologicznym UAM prowadzi wykłady i ćwiczenia z prawa kanonicznego oraz pracuje jako duszpasterz wspólnoty akademickiej tego wydziału.

Do obowiązków ks. Słowińskiego należy również funkcja Obrońcy Węzła Małżeńskiego w Metropolitalnym Sądzie Duchownym w Poznaniu.

 

Adam Mazurek

 


 

 

 


 

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

 

W dniach 26, 27 i 28 września 2014 odbyły się w Sanktuarium Matki Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach coroczne rekolekcje naszego Stowarzyszenia. Rekolekcjonistą był ks. dr Adam Prozorowski. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

Jednocześnie informujemy, że ustalono następujące terminy i miejsca naszych spotkań w roku 2015:

- 18 stycznia 2015, godz.. 11:00 w Wirach, pod Poznaniem, ul. Poznańska 19, (wejście naprzeciwko bramy do cmentarza) w Ogrodzie Biblijnym państwa Gładysiak – spotkanie opłatkowe. Chętnych nie posiadających samochodów a nie mogących dojechać autobusem, mogą zabrać ci Koledzy i Koleżanki, którzy samochodami dysponują

- 25, 26 i 27 września 2015 – rekolekcje w Pniewach, początek jak zwykle o 18:00. Szczegóły zostaną podane później.

 

Prezes Zarządu Stowarzyszenia

Adam Mazurek

 


 

FacebookTwitterDiggGoogle BookmarksRSS Feed

Friday the 18th - Stowarzyszenie Absolwentów Papieskiego Wydziału Teologicznego i Wydziału Teologicznego UAM. Powered by 888 poker bonus code