Wiadomości Polonia Christiana 24:

Aktualności

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

 

Pniewy 2014

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Mamy przyjemność zawiadomić Państwa, że w dniach 26 – 28 września 2014 odbędą się nasze Rekolekcje w Pniewach, u Sióstr Urszulanek na, które bardzo gorąco zapraszam. Jak dzisiaj potwierdził to Rekolekcjonista ks. dr Adam Prozorowski, biblista, jeżeli do tego czasu nie będzie końca świata, to je osobiście poprowadzi. Proszę o modlitwę w jego intencji, aby dobrze wypoczął i aby Duch Święty wspierał go w jego trudnej pracy duszpasterskiej. Za owocne wysłuchanie mojej prośby serdecznie dziękuję.

 

Jak zwykle, chociaż dopuszczamy możliwość modyfikacji na miejscu, przewidziany jest następujący porządek Rekolekcji:

26 września,

do godz. 18 – przyjmowanie uczestników, przydzielanie pokoi,

18:00 – kolacja

18:45 – Msza św. w kaplicy św. Adeli z pierwszą nauką rekolekcyjną.

19:45 – spotkanie i rozmowy Absolwentów przy kawie w sali TV i kawiarence

 

27 września

8:00 - różaniec

8:30 - śniadanie

9:15 nauka rekolekcyjna

13:30  – obiad

14:30 – 15:00 – adoracja w dużej kaplicy i koronka do Bożego Miłosierdzia

15:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia

15:30 – 16:45 czas na wypoczynek i Spowiedź św.

17:00 – Msza św. w dużej kaplicy

18:00 – kolacja

19:00 - rozważania na temat nauki rekolekcyjnej i nocne rodaków rozmowy

 

 

28 września

8:00 różaniec

8:30 śniadanie

9:00- podsumowanie nauki rekolekcyjnej

10:30 - Msza św. w kaplicy

12:30 – obiad

13:00 – pożegnanie i wyjazd do domu

 

Opłata za udział wynosi 150 zł od osoby, uregulować ją należy na miejscu członkowie - wraz z zaległymi składkami) u kol. Halinki Kaczor.

Zgłoszeń należy dokonywać telefonicznie, lub SMS-em pod numerami: 697 689 574 , 781 045 468 , podając imię Imiona) i nazwisko (nazwiska) zgłoszonej osoby, jeżeli małżeństwo, należy to jak najwcześniej podać, w celu zarezerwowania przez Siostry odpowiedniego pokoju.

Na tydzień przed przyjazdem musimy podać siostrom, ile osób przyjedzie, ile kobiet/mężczyzn, ile małżeństw, aby przygotować odpowiednie pomieszczenia.

 

Przypominamy, że w Rekolekcjach mogą brać udział także członkowie rodzin i osoby zaproszone, za które przyjmujemy odpowiedzialność.

Zaświadczenia o odbyciu Rekolekcji będą wydawane w dniu ich zakończenia.

Adam Mazurek

 


 

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

 

Przypominam, że na naszym noworocznym zebraniu ustaliliśmy dwie daty kolejnych spotkań:

15 czerwca

Zapraszamy do Ogrodu Ekologicznego,prowadzonego przez koleżankę Marię Gładysiak w Wirach pod Poznaniem. O godz. 11:00 będziemy wspólnie uczestniczyć we Mszy Świętej, następnie udamy się do Ogrodu, by z bliska przyjrzeć się roślinom biblijnym i poznać historie świętych związanych z przyrodą.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://ogrodekologiczny.com.pl/ oraz na portalu https://www.facebook.com/OgrodEkologiczny

 


 

26-28 września

Zapraszamy na rekolekcje do Pniew. Rekolekcjonistę oraz szczegółowe informacje podamy w terminie późniejszym.

 

Prezes Zarządu

 

Adam Mazurek

 

 


 

 

Spotkanie opłatkowe

Drodzy Koleżanki i Koledzy!

W sobotę 1 lutego odbędzie się Spotkanie Opłatkowe na Wydziale Teologicznym UAM. O godz. 14:30 ks. dziekan Jan Szpet odprawi Mszę Św. w wydziałowej kaplicy, po której (ok. godz. 15:00) zgromadzimy się w sali. 108. Przy tej okazji zachęcamy do wzbogacenia agapy własnym wkładem.
Spotkanie będzie również dobrą okazją do podsumowania ubiegłego roku, wymiany pomysłów na działalność w roku obecnym, a także do uregulowania zaległych zobowiązań wobec Stowarzyszenia.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!


 

Życzenia Świąteczne i Noworoczne SA PWT i WT UAMNiech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Panie, proszę uczyń moją miłość do Ciebie choć trochę podobną do Twojej miłości do mnie. Zechciej narodzić się w moim sercu tak, jak przyszedłeś na świat w swoim Wcieleniu. Spraw, aby otworzyły się na Ciebie oczy tych, którzy dotąd Cię nie dostrzegli i aby zaczęli kochać bliźnich ci, którzy nie wiedzą, co to jest Boża miłość i aby odzyskali wiarę Ci, którzy ją utracili.

Proszę wszystkich P.T. Profesorów, Wykładowców, Pracowników Wydziału Teologicznego UAM, wszystkie Koleżanki i Kolegów o przyjęcie tych życzeń w Święta Bożego Narodzenia i z okazji Nowego, 2014 Roku.


Adam Mazurek

 Pięćdziesiąty jubileusz święceń kapłańskich kardynała Zenona Grocholewskiego 

W dniu 5 listopada 2013 w Katedrze Poznańskiej obchodzono uroczyście pięćdziesiąty jubileusz święceń kapłańskich kardynała Zenona Grocholewskiego. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem dostojnego Jubilata przez abpa Stanisława Gądeckiego. W uroczystości udział wzięli: abp Celestino Migliore - nuncjusz apostolski w Polsce, abp Marek Jędraszewski - metropolita łódzki, wraz z biskupami pomocniczymi, który wygłosił laudację obrazującą życiorys Jubilata, bp Wiesław Mering, bp Stanisław Napierała i bp Eugeniusz Jureczko z Kamerunu. Obecni byli poznańscy biskupi pomocniczy, rektorzy i profesorowie poznańskich uczelni i Polskiej Akademii Nauk, a także prof. Andrei Marga z Cluj-Napoca w Rumunii, który wygłosił wykład okolicznościowy obrazujący myśl teologiczną Jubilata i jego dorobek naukowy, oraz prof. James Hennessy z Nowego Yorku i prof. Vincent Hang-Sung Chiang z Tajwanu.

Kard. Zenonowi Grocholewskiemu wręczono Księgę Pamiątkową „Quod iustum est et aequum”. „Otrzymałem dzisiaj wspaniały dar o wymiarze intelektualnym, będącym owocem studiów, woli obdarowywania wiedzą i umiłowania prawdy ze strony autorów artykułów. Ten dar jest także ukierunkowany ku wartościom duchowym” – powiedział Jubilat.

Jubileusz uświetniły utwory: „Laudate Dominum” Ch. Gounoda, „Te Deum” M. A. Charpentiera, „Laudate Dominum” W. A. Mozarta i Koncert g-moll na organy F. Poulenca. Wykonawcami byli: Poznański Chór Katedralny pod dyr. ks. Szymona Daszkiewicza, orkiestra „Cooperate” pod dyr. Adama Domurata, oraz soliści: Katarzyna Hołysz (sopran), Andrzej Kulka (trąbka), Krzysztof Wilkus i Elżbieta Karolak (organy).

 

Galeria zdjęć...


 

FacebookTwitterDiggGoogle BookmarksRSS Feed

Friday the 18th - Stowarzyszenie Absolwentów Papieskiego Wydziału Teologicznego i Wydziału Teologicznego UAM. Powered by 888 poker bonus code