Wiadomości Polonia Christiana 24:
Drukuj
Utworzono: środa, 02, wrzesień 2015

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie. 
(Mt 5, 13-16)

Koleżanki i Koledzy,


To zaproszenie na coroczne Rekolekcje kieruję do wszystkich, którym dane zostało opuścić mury naszej katolickiej uczelni. W tym roku mija 15 lat od czasu zarejestrowania Stowarzyszenia w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Dla nas liczy się każdy dzień życia, dla Pana tysiąc lat jest jak jeden dzień, a jeden dzień – jak tysiąc lat. Wiemy jednak, że kiedy przyjdzie nam stanąć przez Bogiem, nie będzie ważne to, ile lat mamy za sobą, ale to, jak każde z nas wykorzystało swój KAIROS - czas, który został nam dany. Wszelkie spotkania wspólnoty są okazją nie tylko do wspomnień, ale i do refleksji nad sobą, swoim życiem, ale także pomagają znaleźć się w „tu i teraz” otaczającej nas rzeczywistości. Tak będzie i teraz, ale mamy nadzieję, że bardziej uroczyście i wspomnieniowo. W dniach 25 – 27 września 2015 odbędą się coroczne Rekolekcje w Pniewach, u Sióstr Urszulanek, na które bardzo gorąco zapraszamy.

Poprowadzi ks. dr Jan Słowiński, który posiada tytuł doktora prawa kanonicznego, obecnie jest w trakcie przygotowywania rozprawy habilitacyjnej. Na Wydziale Teologicznym UAM prowadzi wykłady i ćwiczenia z prawa kanonicznego oraz pracuje jako duszpasterz wspólnoty akademickiej tego wydziału. Do obowiązków ks. Słowińskiego należy również funkcja Obrońcy Węzła Małżeńskiego w Metropolitalnym Sądzie Duchownym w Poznaniu. Informacja szczegółowa – na stronie internetowej Stowarzyszenia. W związku z tym, że nasz Rekolekcjonista może przybyć dopiero w sobotę, ulega zmianie tradycyjny rozkład pierwszego dnia rekolekcji tj. piątku.

Jak zwykle, chociaż dopuszczamy możliwość modyfikacji na miejscu, przewidziany jest następujący porządek Rekolekcji:

 

 

 

25 września (piątek),

17.00 – Msza Św. Razem z Siostrami Urszulankami ( dla osób, które mogą przybyć na tyle wcześnie, aby zdążyć)

do godz. 18 – przyjmowanie uczestników, przydzielanie pokoi,

18:00 – kolacja

20:00 – Walne Zebranie Stowarzyszenia Absolwentów , spotkanie i rozmowy Absolwentów przy kawie w sali TV i kawiarence

27 września

8:00 - różaniec

8:30 - śniadanie

9:15 nauka rekolekcyjna

13:30  – obiad

14:30 – 15:00 – adoracja w dużej kaplicy i koronka do Bożego Miłosierdzia

15:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia

15:30 – 16:45 czas na wypoczynek i Spowiedź św.

17:00 – Msza św. w dużej kaplicy

18:00 – kolacja

19:00 - rozważania na temat nauki rekolekcyjnej i nocne rodaków rozmowy

 28 września

8:00 różaniec

8:30 śniadanie

9:00 - podsumowanie nauki rekolekcyjnej

10:30 - Msza św. w kaplicy

12:30 – obiad

13:00 – pożegnanie i wyjazd do domu

 

Opłata za udział wynosi 150 zł od osoby, uregulować ją należy na miejscu członkowie - wraz z zaległymi składkami) u kol. Halinki Kaczor.

Jednocześnie informujemy, że będzie można nabyć specjalny, srebrny znaczek Stowarzyszenia w cenie 35 zł (cena równa cenie srebrnego medalika).

Zgłoszeń należy dokonywać telefonicznie, lub SMS-em pod numerami: 697 689 574 , lub:
781 045 468, podając imię i nazwisko (nazwiska) zgłoszonych osób, jeżeli małżeństwo, należy to jak najwcześniej podać, w celu zarezerwowania przez Siostry odpowiedniego pokoju.

Na tydzień przed przyjazdem musimy podać siostrom, ile osób przyjedzie, ile kobiet/mężczyzn, ile małżeństw, aby przygotować odpowiednie pomieszczenia.

Przypominamy, że w Rekolekcjach mogą brać udział także członkowie rodzin i osoby zaproszone, za które przyjmujemy odpowiedzialność.

Bardzo prosimy o przywiezienie swojego udziału - ciasta i ewentualnie owoców na uroczyste obchody 15 rocznicy Stowarzyszenia połączone z Walnym Zebraniem, w piątek.

 

Zaświadczenia o odbyciu Rekolekcji będą wydawane w dniu ich zakończenia.

  

 


 

 

FacebookTwitterDiggGoogle BookmarksRSS Feed

Monday the 25th - Stowarzyszenie Absolwentów Papieskiego Wydziału Teologicznego i Wydziału Teologicznego UAM. Powered by 888 poker bonus code