Wiadomości Polonia Christiana 24:
Drukuj
Utworzono: środa, 16, sierpień 2017

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Piszę do Was, kiedy brzmią mi jeszcze w uszach wczorajsze pieśni maryjne święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – jednego z najpiękniejszych świąt w roku liturgicznym. Jego podniosły a zarazem radosny nastrój sam przebijał się przez słowa ludzi, których wczoraj spotykałem. Żywię nadzieję, iż taka radość będzie nam zawsze towarzyszyć, jeśli będziemy pamiętać, że Ten, którego Ona nam dała, a który jest Drogą, Prawdą i Życiem oczekuje od nas spełnienia jego poleceń, aby zadbać o nasze potrzeby, tak jak uczynił to podczas wesela w Kanie Galilejskiej. Ostatnie - stojące przed nami, wydane przez Kościół - „Idźcie i głoście” dotyczyło przekraczającego swoje apogeum roku 2017 i warto się zastanowić, co jeszcze możemy uczynić .

 

Jak co roku, tak i tym razem, 15, 16 i 17 września u Sióstr Urszulanek w Pniewach odbędą się nasze Rekolekcje, o których przypominam. Roli naszego stałego rekolekcjonisty podjął się
o. Juliusz Wiewióra – Karmelita Bosy, któremu jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Szczęśliwie składa się, że jest on magistrantem naszego Kapelana – Ks. Prof. dr. hab. Bogdana Poniżego, który obiecał skorzystać w tym roku ze złożonego mu zaproszenia. Nasza modlitwa będzie obu P.T. Kapłanom towarzyszyć, podobnie, jak, mam nadzieję, liczna frekwencja, boć w tym roku obchodziliśmy 50 rocznicę święceń kapłańskich naszego Ks. Kapelana.

 

Realizując  życzenia wielu z Was będziemy starać się przywrócić zwyczaj odmawiania jutrzni i nieszporów, dlatego bardzo proszę o zabranie ze sobą brewiarza.

 

Przewidziany jest następujący porządek Rekolekcji, który może ulec drobnym modyfikacjom:

 

Piątek, 15 września,

Do 17:00 przyjazd, zakwaterowanie,

18:00 – kolacja,

20:00 – Msza św. w kaplicy św. Anieli,

Po zakwaterowaniu i kolacji spotkanie  z ks. Kapelanem i o.  Rekolekcjonistą a także rozmowy Absolwentów przy kawie w sali TV i kawiarence

 

Sobota, 17  września

8:00 – Liturgia Godzin - Jutrznia

8:30 - śniadanie

9:15 – 11:00 – „Mesjanizm, jego rozumienie i skutki w życiu Narodu Wybranego” – wykład
z wykorzystaniem prezentacji medialnej (kol. Adam Mazurek),

11:30 -  nauka rekolekcyjna

12:00 – Anioł Pański

12:15 – 13:15 – nauka rekolekcyjna.

13:30  – obiad

14:30 – 15:00 – adoracja w dużej kaplicy i koronka do Bożego Miłosierdzia

15:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia

15:30 – 16:45 czas rekreacyjny,

17:00 – Nieszpory i Msza św.

18:00 – kolacja

19:00 - rozważania na temat nauki rekolekcyjnej i nocne rodaków rozmowy

Niedziela 18 września

8:00 jutrznia

8:30 śniadanie

9:00 - podsumowanie nauki rekolekcyjnej

10:30 - Msza św. w kaplicy

12:30 – obiad

13:00 – pożegnanie i wyjazd do domu

 

Opłata za udział wynosi 150 zł od osoby, uregulować ją należy na miejscu u kol. Halinki Kaczor - - członkowie - wraz z zaległymi składkami  .

 

 

Zgłoszeń, jak zwykle, należy dokonywać telefonicznie, lub SMS-em pod numerami:

697 689 574 (kol. H. Kaczor),  781 045 468 (kol. Dominika Mroczek-Dąbrowska), podając imię (Imiona) i nazwisko (nazwiska) zgłoszonej osoby, jeżeli małżeństwo, należy to jak najwcześniej podać, w celu zarezerwowania przez Siostry odpowiedniego pokoju.

 

Na tydzień przed przyjazdem musimy podać siostrom, ile osób przyjedzie, ile kobiet/mężczyzn, ile małżeństw, aby przygotować odpowiednie pomieszczenia.

 

 Przypominamy, że w Rekolekcjach mogą brać udział także członkowie rodzin i osoby zaproszone, za które przyjmujemy odpowiedzialność.

 

Zaświadczenia o odbyciu Rekolekcji będą wydawane w dniu ich zakończenia.

 


 

 

FacebookTwitterDiggGoogle BookmarksRSS Feed

Friday the 22nd - Stowarzyszenie Absolwentów Papieskiego Wydziału Teologicznego i Wydziału Teologicznego UAM. Powered by 888 poker bonus code