Wiadomości Polonia Christiana 24:

Aktualności

Spotkanie opłatkowe

Drodzy Koleżanki i Koledzy!

W sobotę 1 lutego odbędzie się Spotkanie Opłatkowe na Wydziale Teologicznym UAM. O godz. 14:30 ks. dziekan Jan Szpet odprawi Mszę Św. w wydziałowej kaplicy, po której (ok. godz. 15:00) zgromadzimy się w sali. 108. Przy tej okazji zachęcamy do wzbogacenia agapy własnym wkładem.
Spotkanie będzie również dobrą okazją do podsumowania ubiegłego roku, wymiany pomysłów na działalność w roku obecnym, a także do uregulowania zaległych zobowiązań wobec Stowarzyszenia.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!


 

Życzenia Świąteczne i Noworoczne SA PWT i WT UAMNiech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Panie, proszę uczyń moją miłość do Ciebie choć trochę podobną do Twojej miłości do mnie. Zechciej narodzić się w moim sercu tak, jak przyszedłeś na świat w swoim Wcieleniu. Spraw, aby otworzyły się na Ciebie oczy tych, którzy dotąd Cię nie dostrzegli i aby zaczęli kochać bliźnich ci, którzy nie wiedzą, co to jest Boża miłość i aby odzyskali wiarę Ci, którzy ją utracili.

Proszę wszystkich P.T. Profesorów, Wykładowców, Pracowników Wydziału Teologicznego UAM, wszystkie Koleżanki i Kolegów o przyjęcie tych życzeń w Święta Bożego Narodzenia i z okazji Nowego, 2014 Roku.


Adam Mazurek

 Pięćdziesiąty jubileusz święceń kapłańskich kardynała Zenona Grocholewskiego 

W dniu 5 listopada 2013 w Katedrze Poznańskiej obchodzono uroczyście pięćdziesiąty jubileusz święceń kapłańskich kardynała Zenona Grocholewskiego. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem dostojnego Jubilata przez abpa Stanisława Gądeckiego. W uroczystości udział wzięli: abp Celestino Migliore - nuncjusz apostolski w Polsce, abp Marek Jędraszewski - metropolita łódzki, wraz z biskupami pomocniczymi, który wygłosił laudację obrazującą życiorys Jubilata, bp Wiesław Mering, bp Stanisław Napierała i bp Eugeniusz Jureczko z Kamerunu. Obecni byli poznańscy biskupi pomocniczy, rektorzy i profesorowie poznańskich uczelni i Polskiej Akademii Nauk, a także prof. Andrei Marga z Cluj-Napoca w Rumunii, który wygłosił wykład okolicznościowy obrazujący myśl teologiczną Jubilata i jego dorobek naukowy, oraz prof. James Hennessy z Nowego Yorku i prof. Vincent Hang-Sung Chiang z Tajwanu.

Kard. Zenonowi Grocholewskiemu wręczono Księgę Pamiątkową „Quod iustum est et aequum”. „Otrzymałem dzisiaj wspaniały dar o wymiarze intelektualnym, będącym owocem studiów, woli obdarowywania wiedzą i umiłowania prawdy ze strony autorów artykułów. Ten dar jest także ukierunkowany ku wartościom duchowym” – powiedział Jubilat.

Jubileusz uświetniły utwory: „Laudate Dominum” Ch. Gounoda, „Te Deum” M. A. Charpentiera, „Laudate Dominum” W. A. Mozarta i Koncert g-moll na organy F. Poulenca. Wykonawcami byli: Poznański Chór Katedralny pod dyr. ks. Szymona Daszkiewicza, orkiestra „Cooperate” pod dyr. Adama Domurata, oraz soliści: Katarzyna Hołysz (sopran), Andrzej Kulka (trąbka), Krzysztof Wilkus i Elżbieta Karolak (organy).

 

Galeria zdjęć...


 

Zdjęcia z rekolekcji w Pniewach 2013

 

Do galerii dodane zostały zdjęcia z Rekolekcji Stowarzyszenia Absolwentów, które miały miejsce w dniach 13, 14 i 15 września 2013 roku.

Zapraszamy do galerii

 

85 urodziny ks. prof. dr. hab. Jana Kantego Pytla

W dniu 03 września 2013 roku 85 urodziny obchodził ks. prof. dr hab. Jan Kanty Pytel - wybitny biblista, były dziekan Papieskiego Wydziału Teologicznego, wieloletni wykładowca i członek honorowy naszego Stowarzyszenia. Zarząd oraz członkowie Stowarzyszenia Absolwentów Papieskiego Wydziału Teologicznego oraz Wydziału Teologicznego UAM składają Jubilatowi życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

 

Zarząd oraz członkowie Stowarzyszenia

 


 

 

 

FacebookTwitterDiggGoogle BookmarksRSS Feed

Wednesday the 21st - Stowarzyszenie Absolwentów Papieskiego Wydziału Teologicznego i Wydziału Teologicznego UAM. Powered by 888 poker bonus code