Wiadomości Polonia Christiana 24:

Aktualności

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

 

W dniach 26, 27 i 28 września 2014 odbyły się w Sanktuarium Matki Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach coroczne rekolekcje naszego Stowarzyszenia. Rekolekcjonistą był ks. dr Adam Prozorowski. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

Jednocześnie informujemy, że ustalono następujące terminy i miejsca naszych spotkań w roku 2015:

- 18 stycznia 2015, godz.. 11:00 w Wirach, pod Poznaniem, ul. Poznańska 19, (wejście naprzeciwko bramy do cmentarza) w Ogrodzie Biblijnym państwa Gładysiak – spotkanie opłatkowe. Chętnych nie posiadających samochodów a nie mogących dojechać autobusem, mogą zabrać ci Koledzy i Koleżanki, którzy samochodami dysponują

- 25, 26 i 27 września 2015 – rekolekcje w Pniewach, początek jak zwykle o 18:00. Szczegóły zostaną podane później.

 

Prezes Zarządu Stowarzyszenia

Adam Mazurek

 


 

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

 

Pniewy 2014

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Mamy przyjemność zawiadomić Państwa, że w dniach 26 – 28 września 2014 odbędą się nasze Rekolekcje w Pniewach, u Sióstr Urszulanek na, które bardzo gorąco zapraszam. Jak dzisiaj potwierdził to Rekolekcjonista ks. dr Adam Prozorowski, biblista, jeżeli do tego czasu nie będzie końca świata, to je osobiście poprowadzi. Proszę o modlitwę w jego intencji, aby dobrze wypoczął i aby Duch Święty wspierał go w jego trudnej pracy duszpasterskiej. Za owocne wysłuchanie mojej prośby serdecznie dziękuję.

 

Jak zwykle, chociaż dopuszczamy możliwość modyfikacji na miejscu, przewidziany jest następujący porządek Rekolekcji:

26 września,

do godz. 18 – przyjmowanie uczestników, przydzielanie pokoi,

18:00 – kolacja

18:45 – Msza św. w kaplicy św. Adeli z pierwszą nauką rekolekcyjną.

19:45 – spotkanie i rozmowy Absolwentów przy kawie w sali TV i kawiarence

 

27 września

8:00 - różaniec

8:30 - śniadanie

9:15 nauka rekolekcyjna

13:30  – obiad

14:30 – 15:00 – adoracja w dużej kaplicy i koronka do Bożego Miłosierdzia

15:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia

15:30 – 16:45 czas na wypoczynek i Spowiedź św.

17:00 – Msza św. w dużej kaplicy

18:00 – kolacja

19:00 - rozważania na temat nauki rekolekcyjnej i nocne rodaków rozmowy

 

 

28 września

8:00 różaniec

8:30 śniadanie

9:00- podsumowanie nauki rekolekcyjnej

10:30 - Msza św. w kaplicy

12:30 – obiad

13:00 – pożegnanie i wyjazd do domu

 

Opłata za udział wynosi 150 zł od osoby, uregulować ją należy na miejscu członkowie - wraz z zaległymi składkami) u kol. Halinki Kaczor.

Zgłoszeń należy dokonywać telefonicznie, lub SMS-em pod numerami: 697 689 574 , 781 045 468 , podając imię Imiona) i nazwisko (nazwiska) zgłoszonej osoby, jeżeli małżeństwo, należy to jak najwcześniej podać, w celu zarezerwowania przez Siostry odpowiedniego pokoju.

Na tydzień przed przyjazdem musimy podać siostrom, ile osób przyjedzie, ile kobiet/mężczyzn, ile małżeństw, aby przygotować odpowiednie pomieszczenia.

 

Przypominamy, że w Rekolekcjach mogą brać udział także członkowie rodzin i osoby zaproszone, za które przyjmujemy odpowiedzialność.

Zaświadczenia o odbyciu Rekolekcji będą wydawane w dniu ich zakończenia.

Adam Mazurek

 


 

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

 

Przypominam, że na naszym noworocznym zebraniu ustaliliśmy dwie daty kolejnych spotkań:

15 czerwca

Zapraszamy do Ogrodu Ekologicznego,prowadzonego przez koleżankę Marię Gładysiak w Wirach pod Poznaniem. O godz. 11:00 będziemy wspólnie uczestniczyć we Mszy Świętej, następnie udamy się do Ogrodu, by z bliska przyjrzeć się roślinom biblijnym i poznać historie świętych związanych z przyrodą.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://ogrodekologiczny.com.pl/ oraz na portalu https://www.facebook.com/OgrodEkologiczny

 


 

26-28 września

Zapraszamy na rekolekcje do Pniew. Rekolekcjonistę oraz szczegółowe informacje podamy w terminie późniejszym.

 

Prezes Zarządu

 

Adam Mazurek

 

 


 

 

Spotkanie opłatkowe

Drodzy Koleżanki i Koledzy!

W sobotę 1 lutego odbędzie się Spotkanie Opłatkowe na Wydziale Teologicznym UAM. O godz. 14:30 ks. dziekan Jan Szpet odprawi Mszę Św. w wydziałowej kaplicy, po której (ok. godz. 15:00) zgromadzimy się w sali. 108. Przy tej okazji zachęcamy do wzbogacenia agapy własnym wkładem.
Spotkanie będzie również dobrą okazją do podsumowania ubiegłego roku, wymiany pomysłów na działalność w roku obecnym, a także do uregulowania zaległych zobowiązań wobec Stowarzyszenia.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!


 

Życzenia Świąteczne i Noworoczne SA PWT i WT UAMNiech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Panie, proszę uczyń moją miłość do Ciebie choć trochę podobną do Twojej miłości do mnie. Zechciej narodzić się w moim sercu tak, jak przyszedłeś na świat w swoim Wcieleniu. Spraw, aby otworzyły się na Ciebie oczy tych, którzy dotąd Cię nie dostrzegli i aby zaczęli kochać bliźnich ci, którzy nie wiedzą, co to jest Boża miłość i aby odzyskali wiarę Ci, którzy ją utracili.

Proszę wszystkich P.T. Profesorów, Wykładowców, Pracowników Wydziału Teologicznego UAM, wszystkie Koleżanki i Kolegów o przyjęcie tych życzeń w Święta Bożego Narodzenia i z okazji Nowego, 2014 Roku.


Adam Mazurek

FacebookTwitterDiggGoogle BookmarksRSS Feed

Monday the 25th - Stowarzyszenie Absolwentów Papieskiego Wydziału Teologicznego i Wydziału Teologicznego UAM. Powered by 888 poker bonus code